RSS

Nick Vujicic

24 Mar

Nick Vujicic to człowiek szczęśliwy, energiczny, żyjący pełnią życia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że urodził się on bez rąk i nóg. Żaden lekarz nie potrafił stwierdzić dlaczego tak się stało. Nick od samego początku nie miał łatwego życia, naśmiewano się z niego, nie miał przyjaciół, wszyscy mu mówili, że z powodu tego jaki jest niczego w życiu nie osiągnie… Był czas, że życie nie miało dla niego żadnego sensu, chciał popełnić samobójstwo…

Jednak zdarzyło się coś nieprawdopodobnego, zupełny zwrot akcji. Pewnego razu matka pokazała mu w gazecie artykuł na temat niepełnosprawnego człowieka, który mimo swej niepełnosprawności świetnie radził sobie w życiu. Nick zrozumiał wtedy, że nie jest sam, że są inni ludzie z podobnymi przypadłościami, zaczął inaczej patrzeć na siebie i otaczający go świat. Co więcej zaczął traktować swoją niepełnosprawność nie jako nieszczęście tylko dar. Przestał słuchać opinii ludzi, którzy do tej pory go tylko ograniczali, podważał wszystko co o nim myśleli, zapragnął pokazać, że brak kończyn wcale nie oznacza mniejszych możliwości. Nick zrozumiał, że niepełnosprawność tworzymy sobie sami w swojej głowie.

Każdy z nas miewa w życiu chwile słabości, zwątpienia, braku zapału do pracy czy czegokolwiek innego. Nie działają na nas motywujące cytaty, pocieszania bliskich osób są dla nas bez znaczenia. Zachęcam do spędzenia wtedy kilku chwil z Nickiem, posiada on niesamowitą siłę wewnętrzną, która inspiruje tysiące ludzi na całym świecie. Nick prowadzi seminaria motywacyjne na całym świecie, pomaga wielu osobom zacząć życie na nowo. Przekonuje między innymi, że nie powinniśmy wierzyć w opinie ludzi, którzy mówią do nas zniechęcające rzeczy, którzy nas poniżają. Sami powinniśmy wybierać w co wierzyć a w co nie.

Nick podkreśla, że należy skupiać się na tym co dobrego mamy w sobie, ponieważ myślenie o rzeczach negatywnych wprowadza nas w negatywny stan emocjonalny, który czyni nasze życie bezwartościowym. Kluczem do szczęścia jest złapanie tego co w nas wyjątkowe i na tym właśnie budowanie całej reszty.

Reklamy
 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 24 marca 2012 w Filmiki motywujące

 

2 responses to “Nick Vujicic

  1. Pingback: Anonim
  2. Magda

    1 lipca 2013 at 19:36

    Rewelacja! Popłakałam się… Dziękuję! Ten człowiek dał mi więcej siły do życia niż 100 pełnosprawnych przyjaciół i członków rodziny. :))) God bless Nick…

     

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: