RSS

Wyznaczanie celów, osiąganie celów.

18 Lu

Człowiek to z natury istota leniwa!

wyznaczanie celówTak, i nie ma w tym nic dziwnego. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły zawsze się zdarzają, mamy np. pracoholików, którzy mogą pracować bez przerwy. Ale czy o to w życiu chodzi? Moim zdaniem nie, w życiu musi być równowaga, każdy powinien znaleźć czas na pracę, rodzinę, rozrywkę itp.

Wyznaczanie i osiąganie celów to jak czytanie i pisanie!

A jak to jest z wyznaczaniem oraz osiąganiem celów życiowych? Dlaczego jednym się to udaje, a innych niekoniecznie? Dlaczego jedni potrafią zdefiniować cel i dożyć do niego za wszelką cenę, albo prawie za wszelką cenę, a inni po jakimś czasie lub od razu na drugi dzień się zniechęcają? Jak wam się wydaje? Chodzi o to, że wyznaczania, osiągania i realizacji celów trzeba się nauczyć. Tak, nauka realizacji, osiągania celów to podobnie jak nauka czytania i pisania, jeśli nam ktoś na początku tego nie pokaże trudno nam będzie się nauczyć tego samemu.

Wyobraźmy sobie, że chcielibyśmy zrealizować jakieś ważne dla nas przedsięwzięcie, duży projekt. Może to być cokolwiek, np. otworzenie własnej działalności. Czy uda nam się to bez konkretnego planu?? Moim zdaniem nie, ponieważ cały czas będziemy błądzić, cały czas będziemy popełniać błędy i cofać się. Gdy już naprawdę zobaczymy, że jest totalna katastrofa, że wszystko robimy nie tak jak trzeba najczęściej się poddamy. Ale czy musi tak być, dlaczego innym się udaje robić dużo większe i bardziej pracochłonne projekty?  Udaje im się ponieważ oni:

 • Umieją planować
 • Umieją się motywować
 • Nie obce jest im wyznaczanie celów
 • Nie obce jest im rozbijanie celów na drobniejsze elementy
 • Nie obce jest im osiąganie celów

Wyznaczania i osiągania celów można i trzeba się uczyć!

Jeszcze raz zaznaczę, tego po prostu trzeba się nauczyć. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga, trzeba uczyć się od najlepszych! W Internecie temat motywacji jest bardzo chodliwy, jest bardzo wiele darmowych poradników. Zastanówmy się sami, czy ktoś inny opracuje dla nas za darmo wartościowy poradnik, który nam pomoże, który nam pokaże drogę? On da nam tylko podstawowe wskazówki, ale nie pokaże wszystkiego. Ja i setki innych osób z czystym sumieniem polecamy książkę Nikodema Marszałka pt. „Motywacja bez granic”. Kliknij i przekonaj się sam, na pewno nie będziesz zawiedziony, pobierz darmowy fragment.

osiąganie celów

Reklamy
 
2 Komentarze

Opublikował/a w dniu 18 lutego 2012 w Osiąganie celów

 

2 responses to “Wyznaczanie celów, osiąganie celów.

 1. Jerzy

  23 lutego 2012 at 18:32

  Ja ciągle mam swoje cele wyznaczone i codziennie pokonuje jakieś trudności, aby je osiągnąć. Jak nie mam któregoś dnia siły to staram się przespać, a potem robię coś choćby malutkiego, aby być bliżej celu, bo to mnie motywuje.

   
  • Sylwester

   19 grudnia 2012 at 06:38

   Najważniejsze jest to, żeby się nie poddawać. Wiele ludzi ponosi życiowe porażki na skutek zaprzestania starań po pierwszych porażkach. Trzeba pamiętać, że zarówno sukces jak i porażka są stanami niestałymi. Będąc na szczycie można bardzo szybko spaść na samo dno, ale będąc na dnie również można wspiąć się na szczyty.

    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: