RSS

Choć goni nas czas – film motywujący do życia

11 Lu

Choć goni nas czas„Choć goni nas czas” to film o umieraniu i śmierci, ukazanej w optymistyczny, nietypowy sposób. Bohaterami filmu są milioner (Jack Nicholson) oraz mechanik samochodowy (Morgan Freeman). Każdy z nich ma zupełnie inne życie, oboje mają inne charaktery, pragnienia i marzenia. Milioner Edward jest człowiekiem, który czuje się wiecznie młody, któremu wszystko wolno i nie musi się z nikim liczyć. Natomiast Carter to mechanik, prosty człowiek, który wie co w życiu jest najważniejsze.

Bohaterowie spotykają się w szpitalu gdzie okazuje się, że oboje są śmiertelnie chorzy. Na początku nie mogą się ze sobą dogadać, Edward zachowuje się jak na „milionera przystało”, jest niedostępny, nie liczy się ze zdaniem nikogo poza swoim. Jednak w pewnym momencie zmienia się, dociera do niego, że za chwile czeka go śmierć, uświadamia sobie jak strasznym człowiek był i chce to zmienić.

Z filmu choć goni nas czasObydwaj panowie postanawiają zapisać na kartce swoje marzenia, marzenia, których nie mogli lub nie mieli czasu zrealizować. Śmiertelna choroba oraz śmierć jest pokazana w filmie jako motywacja do pełnego i pięknego życia, jako droga realizacji marzeń i celów życiowych. Milioner Edward oraz mechanik Carter zaczynają wzajemnie się wspierać, pomagają sobie zrealizować wszystkie punkty z list, które wspólnie opracowali.

Film przekazuje ogromną energię i motywację do życia, jest to prawdziwy klasyk, ogląda się go w pełnym skupieniu czekając na to co się za chwile wydarzy. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego kto chce dowiedzieć się co jest w życiu najważniejsze. Zobacz także: piszemyarty

Choć goni nas czas – czołówka filmu

Choć goni nas czas – zwiastun

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 11 lutego 2012 w Filmy motywujące

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: